İçeriğe geç

Onikişubat Yol Tarifi

Kahramanmaraş Onikişubat yol tarifi; yazımızda öncelikle Onikişubat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Onikişubat’a nasıl gidilir? Onikişubat yol tarifi? Onikişubat yol haritası? Onikişubat İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Onikişubat İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş’ın ilçesi olan Onikişubat, Kahramanmaraş’ın yerleşim yerlerinden biridir. Onikişubat İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.429 km2’dir. Onikişubat ilçesinin rakımı ise 558 m olarak hesaplanmıştır. Onikişubat ilçesinin Kuzeyinde Göksun, doğusunda Dulkadiroğlu, batısında Andırın, Güneyinde ise Türkoğlu ilçeleri bulunmaktadır. Onikişubat ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Onikişubat İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Onikişubat ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 431.848 nüfusa sahiptir.

Onikişubat İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Onikişubat Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Onikişubat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Onikişubat Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Onikişubat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Onikişubat’a Nasıl Gidilir? Onikişubat Yol Tarifi

Onikişubat’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Onikişubat’a gelebilirsiniz. Onikişubat karayolu ile Kahramanmaraş şehir merkezine 42.9 km, İstanbul’a yaklaşık 984 km, Ankara’ya yaklaşık 540 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.068 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kahramanmaraş Şehir Merkezinde yer alan Kahramanmaraş Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kahramanmaraş Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Onikişubat ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kahramanmaraş’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kahramanmaraş demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Onikişubat ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.