İçeriğe geç

Ondokuzmayıs Yol Tarifi

Samsun Ondokuzmayıs yol tarifi; yazımızda öncelikle Ondokuzmayıs şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ondokuzmayıs’a nasıl gidilir? Ondokuzmayıs yol tarifi? Ondokuzmayıs yol haritası? Ondokuzmayıs İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ondokuzmayıs İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun’un ilçesi olan Ondokuzmayıs, Samsun’un yerleşim yerlerinden biridir. Ondokuzmayıs İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 234 km2’dir. Ondokuzmayıs ilçesinin rakımı ise 16 m olarak hesaplanmıştır. Ondokuzmayıs ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Bafra, Güneyinde ise Atakum ilçeleri bulunmaktadır. Ondokuzmayıs ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ondokuzmayıs İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ondokuzmayıs ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 25.893 nüfusa sahiptir.

Ondokuzmayıs İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ondokuzmayıs Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ondokuzmayıs’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ondokuzmayıs Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ondokuzmayıs’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ondokuzmayıs’a Nasıl Gidilir? Ondokuzmayıs Yol Tarifi

Ondokuzmayıs’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ondokuzmayıs’a gelebilirsiniz. Ondokuzmayıs karayolu ile Samsun şehir merkezine 34.7 km, İstanbul’a yaklaşık 756 km, Ankara’ya yaklaşık 423 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.109 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Samsun Şehir Merkezinde yer alan Samsun Çarşamba Havalimanı’na gidebilirsiniz. Samsun Çarşamba Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ondokuzmayıs ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Samsun’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Samsun demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ondokuzmayıs ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.