İçeriğe geç

Ömerli Yol Tarifi

Mardin Ömerli yol tarifi; yazımızda öncelikle Ömerli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ömerli’ye nasıl gidilir? Ömerli yol tarifi? Ömerli yol haritası? Ömerli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ömerli İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin’in ilçesi olan Ömerli, Mardin’in yerleşim yerlerinden biridir. Ömerli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 458 km2’dir. Ömerli ilçesinin rakımı ise 1.089 m olarak hesaplanmıştır. Ömerli ilçesinin Kuzeyinde Savur, doğusunda Midyat, batısında Yeşilli ve Artuklu, Güneyinde ise Nusaybin ilçeleri bulunmaktadır. Ömerli ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ömerli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ömerli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 14.026 nüfusa sahiptir.

Ömerli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ömerli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ömerli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ömerli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ömerli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ömerli’ye Nasıl Gidilir? Ömerli Yol Tarifi

Ömerli’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ömerli’ye gelebilirsiniz. Ömerli karayolu ile Mardin şehir merkezine 75.1 km, İstanbul’a yaklaşık 1.501 km, Ankara’ya yaklaşık 1.066 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.474 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Mardin Şehir Merkezinde yer alan Mardin Havalimanı’na gidebilirsiniz. Mardin Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ömerli ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Mardin’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Mardin demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ömerli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.