İçeriğe geç

Ömerli Posta Kodu

Ömerli Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Ömerli Posta Kodu Sorgulama

Ömerli’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Ömerli ilçesi Hakkında

Ömerli ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz doksan altıncı en büyük ilçesidir. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin’in ilçesi olan Ömerli, Mardin’in yerleşim yerlerinden biridir. Ömerli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 458 km2’dir. Rakımı ise 1.089 m olarak hesaplanmıştır. Ömerli ilçesinin Kuzeyinde Savur, doğusunda Midyat, batısında Yeşilli ve Ömerli, Güneyinde ise Nusaybin ilçeleri bulunmaktadır. Ömerli ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ömerli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ömerli ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 14.119 nüfusa sahiptir.

Ömerli Posta Kodu
Ömerli Posta Kodu