İçeriğe geç

Olur Yol Tarifi

Erzurum Olur yol tarifi; yazımızda öncelikle Olur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Olur’a nasıl gidilir? Olur yol tarifi? Olur yol haritası? Olur İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Olur İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum’un ilçesi olan Olur, Erzurum’un yerleşim yerlerinden biridir. Olur İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 893 km2’dir. Olur ilçesinin rakımı ise 1.334 m olarak hesaplanmıştır. Olur ilinin Kuzeyinde ve batısında Artvin, doğusunda ise Şenkaya, Güneyinde ise Otlu ilçeleri bulunmaktadır. Olur ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Olur İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Olur ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6.469 nüfusa sahiptir.

Olur İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Olur Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Olur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Olur Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Olur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Olur’a Nasıl Gidilir? Olur Yol Tarifi

Olur’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Olur’a gelebilirsiniz. Olur karayolu ile Erzurum şehir merkezine 171 km, İstanbul’a yaklaşık 1.399 km, Ankara’ya yaklaşık 1.036 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.751 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzurum Şehir Merkezinde yer alan Erzurum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzurum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Olur ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzurum’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzurum demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Olur ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.