İçeriğe geç

Oltu Yol Tarifi

Erzurum Oltu yol tarifi; yazımızda öncelikle Oltu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Oltu’ya nasıl gidilir? Oltu yol tarifi? Oltu yol haritası? Oltu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Oltu İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum’un ilçesi olan Oltu, Erzurum’un yerleşim yerlerinden biridir. Oltu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.441 km2’dir. Oltu ilçesinin rakımı ise 1.274 m olarak hesaplanmıştır. Oltu ilinin Kuzeyinde Olur, doğusunda ise Şenkaya, batısında Uzundere, Güneyinde ise Narman ilçeleri bulunmaktadır. Oltu ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Oltu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Oltu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 30.511 nüfusa sahiptir.

Oltu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Oltu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Oltu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Oltu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Oltu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Oltu’ya Nasıl Gidilir? Oltu Yol Tarifi

Oltu’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Oltu’ya gelebilirsiniz. Oltu karayolu ile Erzurum şehir merkezine 115 km, İstanbul’a yaklaşık 1.343 km, Ankara’ya yaklaşık 980 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.696 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzurum Şehir Merkezinde yer alan Erzurum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzurum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Oltu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzurum’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzurum demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Oltu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.