İçeriğe geç

Oğuzlar Posta Kodu

Oğuzlar Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Oğuzlar Posta Kodu Sorgulama

Oğuzlar’ da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Oğuzlar ilçesi Hakkında

Oğuzlar ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz seksen dokuzuncu en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum’un ilçesi olan Oğuzlar, Çorum’un yerleşim yerlerinden biridir. Oğuzlar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 121 km2’dir. Rakımı ise 680 m olarak hesaplanmıştır. Oğuzlar ilinin Kuzeyinde Dodurga, doğusunda ise Laçin, batısında İskilip, güneyinde Çorum Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Oğuzlar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Oğuzlar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Oğuzlar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 5.080 nüfusa sahiptir.

Oğuzlar Posta Kodu
Oğuzlar Posta Kodu