İçeriğe geç

Oğuzlar Mahalleleri

Oğuzlar İlçesi

Oğuzlar mahalleleri, Oğuzlar ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz seksen dokuzuncu en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum’un ilçesi olan Oğuzlar, Çorum’un yerleşim yerlerinden biridir. Oğuzlar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 121 km2’dir. Oğuzlar ilçesinin rakımı ise 680 m olarak hesaplanmıştır. Oğuzlar ilinin Kuzeyinde Dodurga, doğusunda ise Laçin, batısında İskilip, güneyinde Çorum Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Oğuzlar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Oğuzlar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Oğuzlar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 5.080 nüfusa sahiptir.

Oğuzlar ilçesini coğrafi konumu ise 40° 10′ 0.4296” Kuzey ve 26° 26′ 46.8528” Doğu gps koordinatlarıdır.

Oğuzlar Mahalleleri

Oğuzlar ilçesinin 7 mahallesi bulunmaktadır. Oğuzlar ilçesinin 8 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Oğuzlar mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Gölbaşı mahallesi, Çeşme mahallesi ve Birtatlı mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Asarçay mahallesi, Kızılcapelit mahallesi ve Çarşı mahalleleridir.

oğuzlar mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

OĞUZLAR MAHALLELERİ

  1. Asarçay Mah.
  2. Birtatlı Mah.
  3. Çarşı Mah.
  4. Çeşme Mah.
  5. Gölbaşı Mah.
  6. Karadonlu Mah.
  7. Kızılcapelit Mah.

Oğuzlar Tarihi ve Gezilecek Yerler

Oğuzlar mahalleleri, Çarşı Camii ve Obruk Baraj Gölü gibi yerler bulunmaktadır. Çorum ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Oğuzlar Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Mecitözü Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…