İçeriğe geç

Oğuzeli Yol Tarifi

Gaziantep Oğuzeli yol tarifi; yazımızda öncelikle Oğuzeli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Oğuzeli’ne nasıl gidilir? Oğuzeli yol tarifi? Oğuzeli yol haritası? Oğuzeli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Oğuzeli İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep’in ilçesi olan Oğuzeli, Gaziantep’in yerleşim yerlerinden biridir. Oğuzeli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 689 km2’dir. Oğuzeli ilçesinin rakımı ise 687 m olarak hesaplanmıştır. Oğuzeli ilinin Kuzeyinde Şehitkamil, doğusunda ise Nizip, batısında Şahinbey, Güneyinde ise Suriye ilçeleri bulunmaktadır. Oğuzeli ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Oğuzeli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Oğuzeli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 31.879 nüfusa sahiptir.

Oğuzeli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Oğuzeli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Oğuzeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Oğuzeli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Oğuzeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Oğuzeli’ne Nasıl Gidilir? Oğuzeli Yol Tarifi

Oğuzeli’ne kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Oğuzeli’ne gelebilirsiniz. Oğuzeli karayolu ile Gaziantep şehir merkezine 21.7 km, İstanbul’a yaklaşık 1.167 km, Ankara’ya yaklaşık 731 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.140 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Gaziantep Şehir Merkezinde yer alan Gaziantep Havalimanı’na gidebilirsiniz. Gaziantep Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Oğuzeli ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Gaziantep’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Gaziantep demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Oğuzeli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.