İçeriğe geç

Of Yol Tarifi

Trabzon Of yol tarifi; yazımızda öncelikle Of şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Of’a nasıl gidilir? Of yol tarifi? Of yol haritası? Of İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Of İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Of, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Of İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 258 km2’dir. Of ilçesinin rakımı ise 11 m olarak hesaplanmıştır. Of ilçesinin doğusunda Rize ve Hayrat, batısında Sürmene, Güneyinde ise Dernekpazarı ilçeleri bulunmaktadır. Of ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Of İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Of ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 43.082 nüfusa sahiptir.

Of İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Of Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Of’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Of Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Of’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Of’a Nasıl Gidilir? Of Yol Tarifi

Of’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Of’a gelebilirsiniz. Of karayolu ile Trabzon şehir merkezine 98.2 km, İstanbul’a yaklaşık 1.119 km, Ankara’ya yaklaşık 786 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.472 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Trabzon Şehir Merkezinde yer alan Trabzon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Trabzon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Of ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.