İçeriğe geç

Odunpazarı Yol Tarifi

Eskişehir Odunpazarı yol tarifi; yazımızda öncelikle Odunpazarı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Odunpazarı’na nasıl gidilir? Odunpazarı yol tarifi? Odunpazarı yol haritası? Odunpazarı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Odunpazarı İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir’in ilçesi olan Odunpazarı, Eskişehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Odunpazarı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.120 km2’dir. Odunpazarı ilçesinin rakımı ise 796 m olarak hesaplanmıştır. Odunpazarı ilinin Kuzeyinde Tepebaşı, doğusunda ise Alpu, batısında Kütahya, Güneyinde ise Seyitgazi ilçeleri bulunmaktadır. Odunpazarı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Odunpazarı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Odunpazarı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 413.461 nüfusa sahiptir.

Odunpazarı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Odunpazarı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Odunpazarı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Odunpazarı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Odunpazarı’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Odunpazarı’na Nasıl Gidilir? Odunpazarı Yol Tarifi

Odunpazarı’na kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Odunpazarı’na gelebilirsiniz. Odunpazarı karayolu ile Eskişehir şehir merkezine 18 km, İstanbul’a yaklaşık 318 km, Ankara’ya yaklaşık 246 km, İzmir’den ise yaklaşık 514 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Eskişehir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Eskişehir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Odunpazarı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.