İçeriğe geç

Ödemiş Yol Tarifi

İzmir Ödemiş yol tarifi; yazımızda öncelikle Ödemiş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ödemiş’e nasıl gidilir? Ödemiş yol tarifi? Ödemiş yol haritası? Ödemiş İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ödemiş İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Ödemiş, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Ödemiş İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.019 km2’dir. Ödemiş ilçesinin rakımı ise 133 m olarak hesaplanmıştır. Ödemiş ilçesinin Kuzeyinde Manisa, doğusunda ise Kiraz ve Beydağ, batısında Bayındır ve Tire, Güneyinde ise Aydın ilçeleri bulunmaktadır. Ödemiş ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ödemiş İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ödemiş ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 132.876 nüfusa sahiptir.

Ödemiş İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ödemiş Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ödemiş’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ödemiş Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ödemiş’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ödemiş’e Nasıl Gidilir? Ödemiş Yol Tarifi

Ödemiş’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ödemiş’e gelebilirsiniz. Ödemiş karayolu ile İzmir şehir merkezine 112 km, İstanbul’a yaklaşık 546 km, Ankara’ya yaklaşık 544 km, Bursa’dan ise yaklaşık 412 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ödemiş ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ödemiş ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.