İçeriğe geç

Nusaybin Yol Tarifi

Mardin Nusaybin yol tarifi; yazımızda öncelikle Nusaybin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Nusaybin’e nasıl gidilir? Nusaybin yol tarifi? Nusaybin yol haritası? Nusaybin İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Nusaybin İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin’in ilçesi olan Nusaybin, Mardin’in yerleşim yerlerinden biridir. Nusaybin İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.079 km2’dir. Nusaybin ilçesinin rakımı ise 475 m olarak hesaplanmıştır. Nusaybin ilçesinin Kuzeyinde Midyat ve Ömerli, doğusunda Şırnak, batısında Artuklu, Güneyinde ise Suriye ilçeleri bulunmaktadır. Nusaybin ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Nusaybin İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Nusaybin ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre       108.172 nüfusa sahiptir.

Nusaybin İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Nusaybin Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Nusaybin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Nusaybin Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nusaybin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Nusaybin’e Nasıl Gidilir? Nusaybin Yol Tarifi

Nusaybin’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Nusaybin’e gelebilirsiniz. Nusaybin karayolu ile Mardin şehir merkezine 104 km, İstanbul’a yaklaşık 1.505 km, Ankara’ya yaklaşık 1.069 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.478 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Mardin Şehir Merkezinde yer alan Mardin Havalimanı’na gidebilirsiniz. Mardin Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Nusaybin ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Mardin’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Mardin demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Nusaybin ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.