İçeriğe geç

Nurhak Yol Tarifi

Kahramanmaraş Nurhak yol tarifi; yazımızda öncelikle Nurhak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Nurhak’a nasıl gidilir? Nurhak yol tarifi? Nurhak yol haritası? Nurhak İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Nurhak İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş’ın ilçesi olan Nurhak, Kahramanmaraş’ın yerleşim yerlerinden biridir. Nurhak İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.028 km2’dir. Nurhak ilçesinin rakımı ise 1.401 m olarak hesaplanmıştır. Nurhak ilçesinin Kuzeyinde Elbistan, doğusunda Adıyaman ve Malatya, batısında Ekinözü, Güneyinde ise Çağlayancerit ve Dulkadiroğlu ilçeleri bulunmaktadır. Nurhak ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Nurhak İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Nurhak ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 12.279 nüfusa sahiptir.

Nurhak İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Nurhak Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Nurhak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Nurhak Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nurhak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Nurhak’a Nasıl Gidilir? Nurhak Yol Tarifi

Nurhak’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Nurhak’a gelebilirsiniz. Nurhak karayolu ile Kahramanmaraş şehir merkezine 196 km, İstanbul’a yaklaşık 1.018 km, Ankara’ya yaklaşık 573 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.102 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kahramanmaraş Şehir Merkezinde yer alan Kahramanmaraş Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kahramanmaraş Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Nurhak ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kahramanmaraş’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kahramanmaraş demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Nurhak ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.