İçeriğe geç

Nurhak Posta Kodu

Nurhak Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Nurhak Posta Kodu Sorgulama

Nurhak’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Nurhak ilçesi Hakkında

Nurhak ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz birinci en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş’ın ilçesi olan Nurhak, Kahramanmaraş’ın yerleşim yerlerinden biridir. Nurhak İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.028 km2’dir. Rakımı ise 1.401 m olarak hesaplanmıştır. Nurhak ilçesinin Kuzeyinde Elbistan, doğusunda Adıyaman ve Malatya, batısında Ekinözü, Güneyinde ise Çağlayancerit ve Dulkadiroğlu ilçeleri bulunmaktadır. Nurhak ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Nurhak İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Nurhak ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 12.399 nüfusa sahiptir.

Nurhak Posta Kodu
Nurhak Posta Kodu