İçeriğe geç

Nurdağı Yol Tarifi

Gaziantep Nurdağı yol tarifi; yazımızda öncelikle Nurdağı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Nurdağı’na nasıl gidilir? Nurdağı yol tarifi? Nurdağı yol haritası? Nurdağı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Nurdağı İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep’in ilçesi olan Nurdağı, Gaziantep’in yerleşim yerlerinden biridir. Nurdağı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 697 km2’dir. Nurdağı ilçesinin rakımı ise 529 m olarak hesaplanmıştır. Nurdağı ilinin Kuzeyinde Kahramanmaraş, doğusunda ise Şehitkamil, batısında İslahiye, Güneyinde ise Kilis ilçeleri bulunmaktadır. Nurdağı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Nurdağı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Nurdağı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 40.221 nüfusa sahiptir.

Nurdağı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Nurdağı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Nurdağı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Nurdağı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nurdağı’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Nurdağı’na Nasıl Gidilir? Nurdağı Yol Tarifi

Nurdağı’na kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Nurdağı’na gelebilirsiniz. Nurdağı karayolu ile Gaziantep şehir merkezine 68 km, İstanbul’a yaklaşık 1.079 km, Ankara’ya yaklaşık 638 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.052 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Gaziantep Şehir Merkezinde yer alan Gaziantep Havalimanı’na gidebilirsiniz. Gaziantep Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Nurdağı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Gaziantep’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Gaziantep demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Nurdağı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.