İçeriğe geç

Nurdağı Posta Kodu

Nurdağı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Nurdağı Posta Kodu Sorgulama

Nurdağı’nda yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Nurdağı ilçesi Hakkında

Nurdağı ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz altmış yedinci en büyük ilçesidir. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep’in ilçesi olan Nurdağı, Gaziantep’in yerleşim yerlerinden biridir. Nurdağı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 697 km2’dir. Rakımı ise 529 m olarak hesaplanmıştır. Nurdağı ilinin Kuzeyinde Kahramanmaraş, doğusunda ise Şehitkamil, batısında İslahiye, Güneyinde ise Kilis ilçeleri bulunmaktadır. Nurdağı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Nurdağı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Nurdağı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 40.793 nüfusa sahiptir.

Nurdağı Posta Kodu
Nurdağı Posta Kodu