İçeriğe geç

Nizip Yol Tarifi

Gaziantep Nizip yol tarifi; yazımızda öncelikle Nizip şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Nizip’e nasıl gidilir? Nizip yol tarifi? Nizip yol haritası? Nizip İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Nizip İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep’in ilçesi olan Nizip, Gaziantep’in yerleşim yerlerinden biridir. Nizip İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 944 km2’dir. Nizip ilçesinin rakımı ise 535 m olarak hesaplanmıştır. Nizip ilinin Kuzeyinde Yavuzeli, doğusunda ise Şanlıurfa, batısında Şehitkamil ve Oğuzeli, Güneyinde ise Karkamış ilçeleri bulunmaktadır. Nizip ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Nizip İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Nizip ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 143.994 nüfusa sahiptir.

Nizip İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Nizip Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Nizip’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Nizip Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nizip’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Nizip’e Nasıl Gidilir? Nizip Yol Tarifi

Nizip’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Nizip’e gelebilirsiniz. Nizip karayolu ile Gaziantep şehir merkezine 46.7 km, İstanbul’a yaklaşık 1.185 km, Ankara’ya yaklaşık 750 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.158 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Gaziantep Şehir Merkezinde yer alan Gaziantep Havalimanı’na gidebilirsiniz. Gaziantep Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Nizip ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Gaziantep’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Gaziantep demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Nizip ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.