İçeriğe geç

Nilüfer Yol Tarifi

Bursa Nilüfer yol tarifi; yazımızda öncelikle Nilüfer şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Nilüfer’e nasıl gidilir? Nilüfer yol tarifi? Nilüfer yol haritası? Nilüfer İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Nilüfer İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Bursa’nın ilçesi olan Nilüfer, Bursa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Nilüfer İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 552 km2’dir. Nilüfer ilçesinin rakımı ise 125 m olarak hesaplanmıştır. Nilüfer İlçesinin, Kuzeyinde, Mundanya, Doğusunda, Osmangazi ve Yıldırım Batısında, Karacabey Güneyinde, Orhaneli ilçeleri bulunmaktadır. Nilüfer ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Nilüfer İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Nilüfer ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 441,299nüfusa sahiptir.

Nilüfer İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Nilüfer Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Nilüfer’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Nilüfer Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nilüfer’e yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Nilüfer’e Nasıl Gidilir? Nilüfer Yol Tarifi

Nilüfer’e kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Nilüfer’e gelebilirsiniz. Nilüfer karayolu ile Bursa şehir merkezine yaklaşık 32 İstanbul’a yaklaşık 174 km, Ankara’ya yaklaşık 427 km, İzmir’den ise yaklaşık 338 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bursa Şehir Merkezinde yer alan Bursa Yenişehir Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bursa Yenişehir Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bursa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bursa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.