İçeriğe geç

Niksar Yol Tarifi

Tokat Niksar yol tarifi; yazımızda öncelikle Niksar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Niksar’a nasıl gidilir? Niksar yol tarifi? Niksar yol haritası? Niksar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Niksar İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat’ın ilçesi olan Niksar, Tokat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Niksar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 889 km2’dir. Niksar ilçesinin rakımı ise 346 m olarak hesaplanmıştır. Niksar ilçesinin Kuzeyinde Ordu, doğusunda Başçiftlik ve Reşadiye, batısında Erbaa, Güneyinde ise Tokat Merkez ve Almus ilçeleri bulunmaktadır. Niksar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Niksar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Niksar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 65.308 nüfusa sahiptir.

Niksar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Niksar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Niksar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Niksar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niksar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Niksar’a Nasıl Gidilir? Niksar Yol Tarifi

Niksar’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Niksar’a gelebilirsiniz. Niksar karayolu ile Tokat şehir merkezine 56.7 km, İstanbul’a yaklaşık 786 km, Ankara’ya yaklaşık 421 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.138 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Tokat Şehir Merkezinde yer alan Tokat Havalimanı’na gidebilirsiniz. Tokat Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Niksar ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tokat’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tokat demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Niksar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.