Niksar Amasya Arası Kaç KM


Niksar Amasya arası kaç km;
yazımızda öncelikle Niksar ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Niksar Amasya arası kaç km? Niksar Amasya arası kaç saat? Niksar Amasya yol tarifi? Niksar Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Niksar ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Niksar ilçesi;

Karadeniz bölgesinde yer alan Niksar ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 889 km2’dir. Niksar ilçesinin coğrafi konumu ise 40° 35′ 24.5760” Kuzey ve 36° 57′ 4.2588” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ilinin yüzölçümü yaklaşık 5,702 km2dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40° 39′ 23.2416” Kuzey ve 35° 50′ 14.4420” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Niksar Amasya Arası Kaç KM

Niksar Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 110 km’dir.

Niksar Amasya Arası Kaç KM

Niksar Amasya Arası Kaç Saat

Niksar Amasya arası kaç saat; Niksar Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 110 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Niksar Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Niksar Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Niksar Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 110 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 9 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Niksar Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Niksar Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Niksar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niksar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.