Niğde Yozgat Arası Kaç KM

Niğde Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Niğde ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Niğde Yozgat arası kaç km? Niğde Yozgat arası kaç saat? Niğde Yozgat yol tarifi? Niğde Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Niğde ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Niğde Yozgat Arası Kaç KM

Niğde Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 270 km’dir. Niğde Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 207 km’dir.

Niğde Yozgat Arası Kaç KM

Niğde Yozgat Arası Kaç Saat

Niğde Yozgat arası kaç saat; Niğde Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 270 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Niğde Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Niğde Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 207 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

46 dakika

Niğde Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Niğde Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 270 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 22 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Niğde Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Niğde Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.