İçeriğe geç

Niğde Yol Tarifi

Niğde yol tarifi; yazımızda öncelikle Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Niğde’ye nasıl gidilir? Niğde yol tarifi? Niğde yol haritası? Niğde İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Niğde İli Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip elli üçüncü şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır. Niğde ilinin Kuzeyinde Nevşehir, doğusunda ise Kayseri ve Adana, batısında Aksaray ve Konya, Güneyinde ise Adana ve Mersin illeri bulunmaktadır. Niğde ili Karasal iklimine sahiptir. Niğde ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Niğde ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 362.861 nüfusa sahiptir.

Niğde ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Niğde’ye Nasıl Gidilir? 

Niğde’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Niğde’ye gelebilirsiniz. Niğde karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 784 km, Ankara’ya yaklaşık 349 km, İzmir’den ise yaklaşık 789 km uzaklıktadır. Niğde şehrinde havayolu ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Niğde’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Niğde Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Niğde Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Niğde İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Niğde iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Niğde ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Niğde İlçeleri

  • Niğde Merkez
  • Altunhisar
  • Bor
  • Çamardı
  • Çiftlik
  • Ulukışla