Niğde Yalova Arası Kaç KM

Niğde Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Niğde ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Niğde Yalova arası kaç km? Niğde Yalova arası kaç saat? Niğde Yalova yol tarifi? Niğde Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Niğde ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Niğde Yalova Arası Kaç KM

Niğde Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 756 km’dir. Niğde Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 553 km’dir.

Niğde Yalova Arası Kaç KM

Niğde Yalova Arası Kaç Saat

Niğde Yalova arası kaç saat; Niğde Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 756 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Niğde Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Niğde Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 553 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Niğde Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Niğde Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 756 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Niğde Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Niğde Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.