İçeriğe geç

Niğde Uşak Arası Kaç KM

Niğde Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Niğde ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Niğde Uşak arası kaç km? Niğde Uşak arası kaç saat? Niğde Uşak yol tarifi? Niğde Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Niğde ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Niğde Uşak Arası Kaç KM

Niğde Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 570 km’dir. Niğde Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 467 km’dir.

Niğde Uşak Arası Kaç KM

Niğde Uşak Arası Kaç Saat

Niğde Uşak arası kaç saat; Niğde Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 570 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Niğde Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Niğde Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 467 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Niğde Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Niğde Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 570 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Niğde Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Niğde Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.