Niğde Tunceli Arası Kaç KM

Niğde Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Niğde ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Niğde Tunceli arası kaç km? Niğde Tunceli arası kaç saat? Niğde Tunceli yol tarifi? Niğde Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Niğde ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Niğde Tunceli Arası Kaç KM

Niğde Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 712 km’dir. Niğde Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 443 km’dir.

Niğde Tunceli Arası Kaç KM

Niğde Tunceli Arası Kaç Saat

Niğde Tunceli arası kaç saat; Niğde Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 712 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Niğde Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Niğde Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 443 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Niğde Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Niğde Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 712 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Niğde Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Niğde Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.