Niğde Tokat Arası Kaç KM

Niğde Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Niğde ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Niğde Tokat arası kaç km? Niğde Tokat arası kaç saat? Niğde Tokat yol tarifi? Niğde Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Niğde ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Niğde Tokat Arası Kaç KM

Niğde Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 402 km’dir. Niğde Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 318 km’dir.

Niğde Tokat Arası Kaç KM

Niğde Tokat Arası Kaç Saat

Niğde Tokat arası kaç saat; Niğde Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 402 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Niğde Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Niğde Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 318 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Niğde Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Niğde Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 402 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Niğde Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Niğde Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.