İçeriğe geç

Niğde Sivas Arası Kaç KM

Niğde Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Niğde ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Niğde Sivas arası kaç km? Niğde Sivas arası kaç saat? Niğde Sivas yol tarifi? Niğde Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Niğde ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Niğde Sivas Arası Kaç KM

Niğde Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 325 km’dir. Niğde Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 284 km’dir.

Niğde Sivas Arası Kaç KM

Niğde Sivas Arası Kaç Saat

Niğde Sivas arası kaç saat; Niğde Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 325 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Niğde Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Niğde Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 284 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Niğde Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Niğde Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 325 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Niğde Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Niğde Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.