İçeriğe geç

Niğde Şırnak Arası Kaç KM

Niğde Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Niğde ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Niğde Şırnak arası kaç km? Niğde Şırnak arası kaç saat? Niğde Şırnak yol tarifi? Niğde Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Niğde ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Niğde Şırnak Arası Kaç KM

Niğde Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 900 km’dir. Niğde Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 687 km’dir.

Niğde Şırnak Arası Kaç KM

Niğde Şırnak Arası Kaç Saat

Niğde Şırnak arası kaç saat; Niğde Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 900 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Niğde Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Niğde Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 687 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Niğde Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Niğde Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 900 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 73 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Niğde Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Niğde Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.