İçeriğe geç

Niğde Sinop Arası Kaç KM

Niğde Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Niğde ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Niğde Sinop arası kaç km? Niğde Sinop arası kaç saat? Niğde Sinop yol tarifi? Niğde Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Niğde ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Niğde Sinop Arası Kaç KM

Niğde Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 644 km’dir. Niğde Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 454 km’dir.

Niğde Sinop Arası Kaç KM

Niğde Sinop Arası Kaç Saat

Niğde Sinop arası kaç saat; Niğde Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 644 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Niğde Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Niğde Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 454 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Niğde Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Niğde Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 644 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Niğde Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Niğde Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.