İçeriğe geç

Niğde Siirt Arası Kaç KM

Niğde Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Niğde ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Niğde Siirt arası kaç km? Niğde Siirt arası kaç saat? Niğde Siirt yol tarifi? Niğde Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Niğde ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Niğde Siirt Arası Kaç KM

Niğde Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 883 km’dir. Niğde Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 638 km’dir.

Niğde Siirt Arası Kaç KM

Niğde Siirt Arası Kaç Saat

Niğde Siirt arası kaç saat; Niğde Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 883 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Niğde Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Niğde Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 638 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Niğde Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Niğde Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 883 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Niğde Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Niğde Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.