Şanlıurfa Niğde Arası Kaç KM

Şanlıurfa Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Niğde arası kaç km? Şanlıurfa Niğde arası kaç saat? Şanlıurfa Niğde yol tarifi? Şanlıurfa Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Niğde Arası Kaç KM

Şanlıurfa Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 538 km’dir. Şanlıurfa Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 375 km’dir.

Şanlıurfa Niğde Arası Kaç KM

Şanlıurfa Niğde Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Niğde arası kaç saat; Şanlıurfa Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 538 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Şanlıurfa Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 375 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Şanlıurfa Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 538 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.