Samsun Niğde Arası Kaç KM

Samsun Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Niğde arası kaç km? Samsun Niğde arası kaç saat? Samsun Niğde yol tarifi? Samsun Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Samsun Niğde Arası Kaç KM

Samsun Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 546 km’dir. Samsun Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 395 km’dir.

Samsun Niğde Arası Kaç KM

Samsun Niğde Arası Kaç Saat

Samsun Niğde arası kaç saat; Samsun Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 546 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Samsun Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 395 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Samsun Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 546 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.