Sakarya Niğde Arası Kaç KM

Sakarya Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Niğde arası kaç km? Sakarya Niğde arası kaç saat? Sakarya Niğde yol tarifi? Sakarya Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Niğde Arası Kaç KM

Sakarya Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 644 km’dir. Sakarya Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 483 km’dir.

Sakarya Niğde Arası Kaç KM

Sakarya Niğde Arası Kaç Saat

Sakarya Niğde arası kaç saat; Sakarya Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 644 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Sakarya Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 483 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Sakarya Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 644 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.