İçeriğe geç

Niğde Rize Arası Kaç KM

Niğde Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Niğde ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Niğde Rize arası kaç km? Niğde Rize arası kaç saat? Niğde Rize yol tarifi? Niğde Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Niğde ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Niğde Rize Arası Kaç KM

Niğde Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 776 km’dir. Niğde Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 606 km’dir.

Niğde Rize Arası Kaç KM

Niğde Rize Arası Kaç Saat

Niğde Rize arası kaç saat; Niğde Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 776 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Niğde Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Niğde Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 606 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Niğde Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Niğde Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 776 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Niğde Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Niğde Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.