Niğde Osmaniye Arası Kaç KM

Niğde Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Niğde ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Niğde Osmaniye arası kaç km? Niğde Osmaniye arası kaç saat? Niğde Osmaniye yol tarifi? Niğde Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Niğde ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Niğde Osmaniye Arası Kaç KM

Niğde Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 285 km’dir. Niğde Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 157 km’dir.

Niğde Osmaniye Arası Kaç KM

Niğde Osmaniye Arası Kaç Saat

Niğde Osmaniye arası kaç saat; Niğde Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 285 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Niğde Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Niğde Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 157 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Niğde Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Niğde Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 285 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 23 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Niğde Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Niğde Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.