İçeriğe geç

Ordu Niğde Arası Kaç KM

Ordu Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Niğde arası kaç km? Ordu Niğde arası kaç saat? Ordu Niğde yol tarifi? Ordu Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Ordu Niğde Arası Kaç KM

Ordu Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 605 km’dir. Ordu Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 435 km’dir.

Ordu Niğde Arası Kaç KM

Ordu Niğde Arası Kaç Saat

Ordu Niğde arası kaç saat; Ordu Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 605 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Ordu Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 435 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Ordu Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 605 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.