İçeriğe geç

Niğde Merkez Yol Tarifi

Niğde Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Niğde Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Niğde Merkez’e nasıl gidilir? Niğde Merkez yol tarifi? Niğde Merkez yol haritası? Niğde Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Niğde Merkez İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde’nin ilçesi olan Niğde Merkez, Niğde’nin yerleşim yerlerinden biridir. Niğde Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.223 km2’dir. Niğde Merkez ilçesinin rakımı ise 1.239 m olarak hesaplanmıştır. Niğde Merkez ilçesinin Kuzeyinde Kayseri ve Nevşehir, doğusunda Kayseri, batısında Çiftlik ve Altunhisar, Güneyinde ise Bor ve Çamardı ilçeleri bulunmaktadır. Niğde Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Niğde Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Niğde Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 229.121 nüfusa sahiptir.

Niğde Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Niğde Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Niğde Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Niğde Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Niğde Merkez’e Nasıl Gidilir? Niğde Merkez Yol Tarifi

Niğde Merkez’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Niğde Merkez’e gelebilirsiniz. Niğde Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 774 km, Ankara’ya yaklaşık 339 km, İzmir’den ise yaklaşık 796 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Niğde’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Niğde demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Niğde Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.