İçeriğe geç

Iğdır Niğde Arası Kaç KM

Iğdır Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Iğdır ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır Niğde arası kaç km? Iğdır Niğde arası kaç saat? Iğdır Niğde yol tarifi? Iğdır Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Iğdır Niğde Arası Kaç KM

Iğdır Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1083 km’dir. Iğdır Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 840 km’dir.

Iğdır Niğde Arası Kaç KM

Iğdır Niğde Arası Kaç Saat

Iğdır Niğde arası kaç saat; Iğdır Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1083 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Iğdır Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Iğdır Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 840 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 37 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 37 dakika

Iğdır Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Iğdır Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1083 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 60 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 87 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Iğdır Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Iğdır Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.