İçeriğe geç

Hatay Niğde Arası Kaç KM

Hatay Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Niğde arası kaç km? Hatay Niğde arası kaç saat? Hatay Niğde yol tarifi? Hatay Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Hatay Niğde Arası Kaç KM

Hatay Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 354 km’dir. Hatay Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 230 km’dir.

Hatay Niğde Arası Kaç KM

Hatay Niğde Arası Kaç Saat

Hatay Niğde arası kaç saat; Hatay Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 354 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Hatay Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Hatay Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 230 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

50 dakika

Hatay Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 354 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 29 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.