İçeriğe geç

Hakkâri Niğde Arası Kaç KM

Hakkâri Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Hakkâri ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkâri Niğde arası kaç km? Hakkâri Niğde arası kaç saat? Hakkâri Niğde yol tarifi? Hakkâri Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkâri ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri Niğde Arası Kaç KM

Hakkâri Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1083 km’dir. Hakkâri Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 799 km’dir.

Hakkâri Niğde Arası Kaç KM

Hakkâri Niğde Arası Kaç Saat

Hakkâri Niğde arası kaç saat; Hakkâri Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1083 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Hakkâri Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Hakkâri Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 799 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Hakkâri Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hakkâri Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1083 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 60 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 87 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hakkâri Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hakkâri Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.