İçeriğe geç

Gümüşhane Niğde Arası Kaç KM

Gümüşhane Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Gümüşhane ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gümüşhane Niğde arası kaç km? Gümüşhane Niğde arası kaç saat? Gümüşhane Niğde yol tarifi? Gümüşhane Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gümüşhane ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane Niğde Arası Kaç KM

Gümüşhane Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 579 km’dir. Gümüşhane Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 475 km’dir.

Gümüşhane Niğde Arası Kaç KM

Gümüşhane Niğde Arası Kaç Saat

Gümüşhane Niğde arası kaç saat; Gümüşhane Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 579 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Gümüşhane Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Gümüşhane Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 475 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Gümüşhane Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gümüşhane Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 579 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gümüşhane Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gümüşhane Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.