İçeriğe geç

Gaziantep Niğde Arası Kaç KM

Gaziantep Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Niğde arası kaç km? Gaziantep Niğde arası kaç saat? Gaziantep Niğde yol tarifi? Gaziantep Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Niğde Arası Kaç KM

Gaziantep Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 396 km’dir. Gaziantep Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 259 km’dir.

Gaziantep Niğde Arası Kaç KM

Gaziantep Niğde Arası Kaç Saat

Gaziantep Niğde arası kaç saat; Gaziantep Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 396 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 259 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Gaziantep Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 396 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 32 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.