İçeriğe geç

Erzurum Niğde Arası Kaç KM

Erzurum Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Niğde arası kaç km? Erzurum Niğde arası kaç saat? Erzurum Niğde yol tarifi? Erzurum Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Niğde Arası Kaç KM

Erzurum Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 760 km’dir. Erzurum Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 610 km’dir.

Erzurum Niğde Arası Kaç KM

Erzurum Niğde Arası Kaç Saat

Erzurum Niğde arası kaç saat; Erzurum Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 760 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Erzurum Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 610 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Erzurum Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 760 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.