İçeriğe geç

Elazığ Niğde Arası Kaç KM

Elazığ Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Niğde arası kaç km? Elazığ Niğde arası kaç saat? Elazığ Niğde yol tarifi? Elazığ Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Niğde Arası Kaç KM

Elazığ Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 565 km’dir. Elazığ Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 405 km’dir.

Elazığ Niğde Arası Kaç KM

Elazığ Niğde Arası Kaç Saat

Elazığ Niğde arası kaç saat; Elazığ Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 565 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Elazığ Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Elazığ Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 405 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Elazığ Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 565 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.