İçeriğe geç

Edirne Niğde Arası Kaç KM

Edirne Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Edirne ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edirne Niğde arası kaç km? Edirne Niğde arası kaç saat? Edirne Niğde yol tarifi? Edirne Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edirne ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Edirne Niğde Arası Kaç KM

Edirne Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1033 km’dir. Edirne Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 808 km’dir.

Edirne Niğde Arası Kaç KM

Edirne Niğde Arası Kaç Saat

Edirne Niğde arası kaç saat; Edirne Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1033 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 808 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Edirne Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Edirne Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1033 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 57 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 83 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Edirne Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Edirne Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.