İçeriğe geç

Diyarbakır Niğde Arası Kaç KM

Diyarbakır Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Niğde arası kaç km? Diyarbakır Niğde arası kaç saat? Diyarbakır Niğde yol tarifi? Diyarbakır Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Niğde Arası Kaç KM

Diyarbakır Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 698 km’dir. Diyarbakır Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 486 km’dir.

Diyarbakır Niğde Arası Kaç KM

Diyarbakır Niğde Arası Kaç Saat

Diyarbakır Niğde arası kaç saat; Diyarbakır Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 698 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Diyarbakır Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 486 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Diyarbakır Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 698 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.