İçeriğe geç

Denizli Niğde Arası Kaç KM

Denizli Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Niğde arası kaç km? Denizli Niğde arası kaç saat? Denizli Niğde yol tarifi? Denizli Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Denizli Niğde Arası Kaç KM

Denizli Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 622 km’dir. Denizli Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 491 km’dir.

Denizli Niğde Arası Kaç KM

Denizli Niğde Arası Kaç Saat

Denizli Niğde arası kaç saat; Denizli Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 622 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Denizli Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 491 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Denizli Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 622 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.