İçeriğe geç

Çorum Niğde Arası Kaç KM

Çorum Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Çorum ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çorum Niğde arası kaç km? Çorum Niğde arası kaç saat? Çorum Niğde yol tarifi? Çorum Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çorum ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Çorum Niğde Arası Kaç KM

Çorum Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 378 km’dir. Çorum Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 289 km’dir.

Çorum Niğde Arası Kaç KM

Çorum Niğde Arası Kaç Saat

Çorum Niğde arası kaç saat; Çorum Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 378 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 289 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 53 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

53 dakika

Çorum Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çorum Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 378 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çorum Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çorum Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.