İçeriğe geç

Çankırı Niğde Arası Kaç KM

Çankırı Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Niğde arası kaç km? Çankırı Niğde arası kaç saat? Çankırı Niğde yol tarifi? Çankırı Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Çankırı Niğde Arası Kaç KM

Çankırı Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 418 km’dir. Çankırı Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 320 km’dir.

Çankırı Niğde Arası Kaç KM

Çankırı Niğde Arası Kaç Saat

Çankırı Niğde arası kaç saat; Çankırı Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 418 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 320 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Çankırı Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 418 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 34 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.